Návrh bytových interiérů - Liberec a okolí

Co Vám mohu nabídnout?

Bytový design zahrnuje celou řadu aspektů, které pak ovlivní náš celkový styl bydlení a vytvoří atmosféru v interiéru. Důležité je si uvědomit, že nejde jen o estetické řešení interiéru, ale také o praktičnost a funkční využití. V bytovém designu jsou důležité použité materiály, vhodné využití prostoru, úložné prostory, umístění nábytku, stínění oken, doplňky, osvětlení i dekorace.

Design v návrhu interiéru určují především použité materiály a jejich vzájemné sladění. Materiály volím nejen v souladu k ostatním již použitým materiálům, ale také k celkovému stylu v interiéru, nebo typu budovy. Dále se snažím vyjít vstříc klientovi, které materiály upřednostňuje a cítí se s nimi lépe. Materiály jsou důležité jak na podlahu, stěny, nábytek, tak ale i na doplňky a dekoraci. Pokud je to možné, tak se snažím klientům vzorky materiálů zařídit a ukázat, abyste měli co nejlepší představu o svém budoucím interiéru ještě před samotnou realizací.

Design v interiéru také tvoří tvary. Jsou specifické pro určité styly, ale mají hlavně i funkční význam. Například v menších prostorách v průchozích zónách doporučuji rohy oblé, abychom se vyhnuli narážení do rohů. K těmto případům je vhodná i zakázková výroba nábytku která umožňuje širší řešení pro konkrétní interiér. Tvary jsou ale také důležité u tapet, koberců nebo vzorů na textilu.

Bytový design je také třeba sjednotit správným výběrem dekoračních prvků, které Vám pro konkrétní interiér v návrhu vždy doporučím, sepíšu a odkážu Vás, kde který produkt pořídit. Tato prvky se dají časem obměňovat a dokážou zcela změnit ráz prostoru a mnohdy i jeho celkový styl. Např. Retro, Provence, Street, Minimalismus apod.

Návrh interiéru tvoří nejen dispoziční řešení, ve kterém je vidět rozmístění hlavních částí interiéru a nábytku, ale dále je důležité vidět rozmístění jednotlivých prvků, materiálů, tapet, barev, osvětlení a doplňků. To lépe ukáže až 3D vizualizace.

Služby bytového designéra obsahují návrh dispozičního řešení, 3D vizualizace, od výběru materiálů, barev přes výběr konkrétních prvků, návrh elektroinstalace, výkresy pro truhláře, doporučení dodavatelů, případně doporučení realizační firmy.